Huawei “Vision Glass” Akıllı Gözlük Cihazını Piyasaya Sürdü

Huawei Launches Another Virtual Reality Headset - Pandaily

12 Kasım'da düzenlenen 2022 Dünya VR Endüstrisi Konferansı sırasında, Huawei Tüketici İş Grubu'nun COO'su He Gang, Huawei'nin ilk akıllı gözlük ürünü olan “Vision Glass”ı tanıttı. Huawei Device BG'nin Operasyon Direktörü – He Gang , etkinlik sahnesinde akıllı görüntüleme gözlüklerini tanıttı. Bunun yanı sıra personel, bu cihazın sanal gerçeklik dünyasında nasıl faydalar sağlayabileceğinden bahsetti. Bu ürün 14 Kasım'da ön siparişe açıldı ve önümüzdeki ay resmi olarak lanse edilecek.

Bu gözlük çifti, 120 inç sanal dev ekrana eşdeğer bir MicroOLED ekrana sahiptir, binoküler 1080p tam HD çözünürlüğü, takıldığında 480nit parlaklığı destekler ve %90 DCI-P3 renk gamına ulaşabilir. Ayrıca ultra ince akıllı hoparlörlerle donatılmıştır ve TÜV Rheinland düşük mavi ışıklı göz koruması sertifikasını geçmiştir.

Huawei released smart viewing glasses Vision Glass: binocular 1080p  resolution - TechGoing

Sıradan güneş gözlükleri gibi, bu gözlükler de tüketicilerin giymesi için uygun olan katlanabilir bir sapa sahiptir. Burun yastıkları, üç vitesli ayarı destekleyen hava kapsülleri ile tasarlanmıştır, bu da onu daha rahat hale getirir. Gözlük, miyop kullanıcılar için 0 ila 500 derece diyoptri ayarını destekler ve diyoptri ayarı, bir düğmeyi çevirerek kolayca gerçekleştirilebilir. Buna ek olarak, hoparlörler ters ses alanı tasarımını benimser, böylece tüketiciler başkalarını etkilemeden deneyimin tadını çıkarabilirler.

Huawei Vision Glass'ın cihazda CPU ve depolama alanı olmadığını, yani harici mobil sabit diski desteklemediğini ve cep telefonları, tabletler veya PC'lerle birlikte kullanılması gerektiğini ve pil ömrünün buna benzer olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Huawei Vision cam piyasaya sürüldü

He Gang, etkinlikte AR/VR kullanım senaryolarının video ve oyunlardan kültür, seyahat, sanat ve eğitim gibi senaryolara doğru genişlediğini ve giderek hayatın tüm alanlarını kapsadığını söyledi. Bunun arkasında, yalnızca kilit teknolojiler sürekli olarak oluşturulmakla kalmıyor, aynı zamanda AR/VR içerik üretimi için teknik standartlar da olgunlaşıyor ve ekoloji tamamen açık. Genel teknik mimari ve arayüz özelliklerinin inşasını hızlandırmak, geliştirme ve ara bağlantı maliyetlerini azaltmak ve sektördeki yaygın sorunları çözmek için sektörle birlikte çalışmak üzere AR/VR'nin geliştirilmesi çağrısında bulundu.

He Gang, VR endüstrisinin gelişimini teşvik ederken Huawei'nin önlemlerini tanıttı. Harita deneyimi açısından, örneğin Huawei, 2.500 harita ile 30 dakikada ultra ince bir dijital dünya inşa edebilir.

 

Huawei released smart viewing glasses Vision Glass: binocular 1080p  resolution - TechGoing

Optik alanda Huawei, 4000 PPI destekleyen minik bir ekran geliştirdi ve AR/VR görüntü efektlerini büyük ölçüde destekleyen seri üretimine başladı. Cihazlarda render hesaplamaları açısından, Huawei çipleri, 8K 60 karelerin vurgulama işleme kabiliyetini destekleyebildi ve gelecekte 12K 90 kareleri destekleyecekler. Ağ hızı açısından 5.5 G kablosuz ağlar ve ev ağları yüksek hız deneyimi getirebilirken, VR gözlüğü 170 gramın altında ve AR gözlüğü 80 gramın altında. Her neyse, Şu an itibariyle Huawei Vision Glass'ın fiyatı belli oldu ve 14 Kasım'a kadar ön siparişe açılacak. Ardından akıllı cam, Aralık ayında satış platformunda resmi olarak görücüye çıkacak. Bu cihazın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil Malesef. 

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal