EMUI 13 Piyasaya Sürüldü!

Huawei lancia EMUI 13 con tante novità

EMUI 12'den sonra EMUI 13'e adım atacak olan Huawei, bugün de yenilikler hakkında bilgi veren global bir sayfa yayınladı. EMUI 13'teki yenilikler neler? EMUI 13, geçmiş sürümün tamamen yeniden şekillendirilmesidir ve sizi yepyeni bir kullanıcı deneyimi ve eski sürümde eksik olan özelliklerle bir yolculuğa çıkaracaktır.

Grafiksel olarak, EMUI 13'ün ana yeniliklerinden biri, widget'larla yeni etkileşimle ilgilidir. Widget içeren sistem uygulaması simgelerinin alt kısmında bir çizgi vardır: bu, üzerinde yukarı doğru kaydırmanın ve ilgili widget'ı açmanın mümkün olduğu anlamına gelir; bu widget daha sonra sağ üst köşedeki özel bir düğme aracılığıyla genişletilebilir ve ekrana eklenebilir. Gelin detaylı bir şekilde incelleyelim.

Akıllı Kişiselleştirilmiş Etkileşim

Yeni EMUI sürümünün en heyecan verici kısmı, ana ekrana uygulama widget'ları eklemenizi sağlayan uygulama simgeleri için yukarı kaydırma hareketi desteğini içeriyor. Widget'lar, açmanıza gerek kalmadan herhangi bir uygulamaya anında erişmenizi sağlamak için oradadır.

Daha fazla yer açmak için aynı boyuttaki Hizmet Widget'larını istiflemekten çekinmeyin veya hayallerinizdeki ana ekranı oluşturmak için widget'ları, sistem düğmelerini ve kısayolları karıştırın.

Yeniden Boyutlandırılabili Akıllı Klasörler

Büyük klasörler farklı boyutlarda gelir ve favori uygulamalarınıza kolay ve doğrudan erişim sağlar.

Paylaşmak için Sürükleyin

Gözünüze çarpan herhangi bir metne, resme veya dosyaya uzun basın, SuperHub'a sürükleyin ve herhangi bir uygulamaya veya bağlı cihaza yapıştırın veya paylaşın. Daha önce yapıştırılan ve paylaşılan içeriği olağanüstü bir kolaylıkla bulun, yeniden kullanın ve silin.

Super Device, HUAWEI Vision, HUAWEI MateBook ve HUAWEI MatePad Paper dahil olmak üzere daha geniş bir cihaz yelpazesi arasında işbirliğini destekler. Bağlanmak için Sürükle özelliği sayesinde cihazlarınızı bağlamak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Çoklu Görev Kolaylaştı

EMUI 13 İşletim Sistemi Geniş Yatay Pencere

Çoklu Ekran İşbirliği artık, telefon uygulamalarını büyük yatay pencerelerde, dizüstü bilgisayarınızın ekranının rahatlığından açmanıza olanak tanıyan bir Yatay Pencere modu ile birlikte geliyor . Bir e-posta veya not oluştururken gelen kutunuza veya not listenize göz atarak daha büyük ekrandan tam olarak yararlanın.

Görülecek Daha Fazlası, Çekilecek Daha Fazlası

EMUI 13 İşletim Sistemi çoklu kamera

Bağlı herhangi bir telefonda herhangi bir açıdan çekim yapın ve tek bir ekranda yan yana görünüm elde edin. Görüntülü sohbetler sırasında, karşı tarafı koltuğunun kenarında tutmak için farklı cihazlarınızdaki kameralar arasında bile geçiş yapabilirsiniz!

Müziğinizi Paylaşın. Kulaklıklarınızı Saklayın.

Bir arkadaşınızın HUAWEI FreeBuds Pro 2'si ile ses paylaşmak için Kontrol Panelinden aşağı çekin ve hiçbir ritmi kaçırmadan dinlemeye devam edin!

Daha Fazla Depolayın, Daha Az Stres Yapın

SüperDepolama

Telefonunuz, yinelenen dosyaları istifleyerek, daha az kullanılan uygulamaları sıkıştırarak ve gereksiz yeniden indirmeleri ortadan kaldırarak, sevdiğiniz şeylere daha fazla yer bırakarak 20 GB'a kadar depolama alanını temizlemeye yardımcı olur.

Gizlilik ve Güvenlik

Size Gizliliğiniz Üzerinde Daha Fazla Kontrol Sağlar

Gizlilik Merkezi

Sezgisel bir gösterge panosu ile uygulamalarınızın kişisel verilerinize ne sıklıkla eriştiğine dair bir fikir verir ve yüksek riskli uygulama davranışından sizi yönlendirmek için sistem düzeyinde güvenlik riski algılaması sunar.

Güvenlik Merkezi

Cihaz koruma özelliği etkinleştirildiğinde, cihazınız kötü amaçlı uygulamaları tespit etmek ve caydırmak için güvenlik riskleri, virüsler ve taciz edici davranışlar için otomatik olarak tarar. Güvenliğinizin her zaman birinci sınıf olduğunu bilerek içiniz rahat olsun.

Paylaşılan Fotoğraflarda Düşük Profilde Tutun

Hassas Bilgilerin Kaldırılması

Resim gizliliği korumasını etkinleştirdiğinizde, çekim yeri, saati ve resmi çekmek için kullanılan cihaz modeli gibi hassas bilgiler kaldırılır, böylece sosyal medyada tam bir gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz.

Hangi modellerin EMUI 13 alıcağı hakkında henüz kesin bir ibilgi yok. Ama şunu söyleyebilirim ki EMUI 12'yi alan mode EMUI 13'ü alıcaktır.

Sorun veya Sorularınız varsa Telegram ( Sen Yapsana ) Grubumuza Katılıp sorularınızı sorabilirsiniz. 

Telegram Kanalımız: Sen Yapsana

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal