Huawei'nin IF Design Award 2022'de kazandığı ödüller!

Merhaba arkadaşlar!

Mutlaka fark ettiğiniz gibi, Huawei, ürünlerinin ve yazılımlarının tasarımında her zaman etkileyici bir özen göstermiştir. Tasarıma gösterilen bu özen sayesinde, tüm ürünleri tanınabilir ve yazılımı estetik açıdan güzel olduğu kadar rahat ve kullanımı kolaydır.

En önemli iki uluslararası tasarım ödülünden biri olan IF Design Award 2022 sırasında , Huawei ürün ve hizmetlerinin yanı sıra kullanıcı deneyimine verdiği önem nedeniyle birkaç kez ödüle layık görüldü.

Bakalım Huawei'nin kazandığı ödüller neler ve Huawei'nin bu kadar prestijli bir ödülü kazanmasına vesile olan ayırt edici özellikler nelermiş.

HarmonyOS 2 Tasarım Sistemi

Huawei'nin kazandığı ödüllerden biri, ülkemizde de EMUI 12'de de rastladığımız HarmonyOS tasarım sistemine verildi .

HarmonyOS 2, UI ödülünü, yani kullanıcı arayüzünün tasarımı için kazandı . Neumorfizme dayalı stili ve temiz ve basit estetiği, bu yazılımı akıllı telefonlar, tabletler, akıllı saatler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli cihazlar için uygun hale getirir.

HarmonyOS, menülerden çeşitli sistem uygulamalarına, widget'lardan geçen arayüzün tüm öğelerinde tutarlı bir stille , tanınabilir, kullanımı basit ve estetik bir bakış açısından son derece rafine edilmiştir.

HarmonyOS Sans

HarmonyOS yazı tipi de bir ödül daha kazandı. Yazı tipi aslında İletişim ve Tipografi kategorilerinde ödül aldı.

HarmonyOS Sans , okunabilir, ayırt edici ve evrensel olarak adlandırılmıştır.

Burada toplulukta, bu yazı tipini Huawei cihazlarına yüklemek için özel bir kılavuz bulacaksınız, burada daha fazla bilgi bulabilirsiniz: FONT HARMONYOS

Huawei MateView

Huawei MateView, kullanıcı deneyimi olan UX ile ilgili olarak ödüllendirildi.

Aslında Huawei, çeşitli monitörlerin klasik düğme kontrolünü terk ederek , alt çerçevede bulunan ve kullanımı ve yapılandırmayı daha da kolaylaştıran bir dokunmatik kontrole güvenmeyi seçti.

Buna ek olarak, MateView'in çeşitli Huawei cihazları arasında kusursuz bir deneyim sunması ödüllendirildi : örneğin, herhangi bir yapılandırmaya gerek kalmadan kablosuz ekran paylaşımını başlatmak için akıllı telefonu monitörün tabanına yerleştirmeniz yeterli.

Huawei Sağlık

Huawei tarafından kazanılan ödüllerden bir diğeri, çeşitli giyilebilir cihazlar ve daha fazlası aracılığıyla kullanıcıların sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmalarına olanak tanıyan basit bir deneyim sunduğu için ödüllendirilen Huawei Health ekosistemiyle kullanıcı deneyimiyle ilgilidir.

Buna ek olarak , geçen yıl Huawei Watch GT3 ile sunulan ve tüm yeni Huawei dokumalarında bulunan Sağlıklı Yaşam özelliği ödüllendirildi. Bu özellik sayesinde akıllı telefonlarımız ve giyilebilir cihazlarımız, fiziksel kondisyonumuzu iyileştirmek için bize su içmemizi, hareket etmemizi, egzersiz yapmamızı hatırlatacak, bize tavsiyelerde bulunacak ve her gün formda kalmamıza yardımcı olacak.

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal