HUAWEI XMAGE vs Leica | Mobil Fotoğrafçılığın Yeni Lideri Kim Olacak?

Selamlar Huawei Portal Takipçileri, 

Son aylarda HUAWEI XMAGE ve HUAWEI Mate 50 serisinde "fotoğraf devrimini" görme ve test etme olasılığı hakkında konuşmaktan başka bir şey olmadı. Hepimizin bildiği gibi, Huawei Leica kamera görüntüleme teknolojilerini kullanıyordu ve şimdi bunun yerine, bir sonraki akıllı telefonlarında sunacağı XMAGE adlı yeni bir tescilli teknoloji geliştirdi. Bu yenilik, benzersiz ve inanılmaz özelliklere dayanan mobil kamera teknolojisinde büyük ilerlemelere yol açmaktadır.

HUAWEI VE LEICA

Birlikte Mobil Fotoğrafçılıkta ve her şeyden önce akıllı telefon pazarında devrim yaratan bu iki büyük şirketin geçmişine bakalım. Alman optik lens ve kamera üreticisi Leica, portreler ve sokak fotoğrafçılığı ile ünlüdür. Birkaç yıl önce Huawei ile bir ortaklığa girdi ve her yeni Huawei amiral gemisi ile kalite standartlarını yükseltti. Her iki şirket de mobil fotoğrafçılık alanında lider olmalarına yardımcı olan ortaklıkları sayesinde popülerliğin zirvesine ulaştı. İşbirliği, 2016 yılında Huawei P9 ile başladı ve ortaklığın sona erdiği Huawei P50 Serisine kadar akıllı telefon kamera teknolojilerinin geliştirilmesi üzerinde çalışmaya devam etti.

HUAWEI VE XMAGE

Huawei, inovasyon ve yeni teknolojilerin geliştirilmesi ile tanınır. Bu yetenekler nedeniyle, mobil görüntüleme sistemindeki geçmiş deneyimi ile Huawei, yeni nesil akıllı telefonlar için XMAGE olarak bilinen kendi kamera teknolojisini geliştirdi. XMAGE görüntüleme sistemi, Leica ile olan ortaklığını sona erdirdikten sonra Huawei tarafından inşa edildi, ancak söylentiler, XMAGE kamera teknolojisinin Leica'dan çok daha uyumlu ve fütürist olduğunu ortaya koyuyor.

​Bu yeni XMAGE kamera teknolojisi, bir sonraki akıllı telefonda tanıtılabilir ve anları net bir görüşle gerçek zamanlı olarak yakalamak için ultra kaliteli görüntüler vaat eder ve garanti eder. Şirket temel olarak üç faktöre odaklanıyor: teknolojik yenilik, video deneyimi ve imaj kültürü. Huawei XMAGE, yaklaşmakta olan Huawei akıllı telefonlara yeni bir bakış açısı kazandırmak için geliştirildi. Akıllı telefonunuza ultra net görüntüler sunacak kadar benzersiz yenilikçi bir teknolojiye sahiptir. Şirketin bu yeni teknolojiyi hangi akıllı telefonlarda göreceğimizi belirtmediğini hatırlayalım ancak söylentiler, piyasaya çıkmak üzere olan Huawei Mate 50 serisinde de göreceğimizi umut ediyor.

Huawei Mate 50, şirketin bir sonraki amiral gemisi serisi olacak ve işlemci ve tasarım yönleri de dahil olmak üzere en son teknolojilerin tümünü desteklemesi gerekecek. Akıllı telefon (her zaman olduğu gibi) o kadar güçlü olacak ki, piyasadaki diğer premium modellerle çok fazla rekabet getirecek. Huawei XMAGE yalnızca Mate 50 serisinde uygulanmakla kalmayacak, aynı zamanda Mate X3, P60 ve Mate 60 gibi bir sonraki akıllı telefon serisi için de mevcut olacak.

Hepsinin en ilginç yönü, Huawei'nin yalnızca akıllı telefonlarına adanmış dünya çapındaki fotoğraf devriminin konusu olacak XMAGE adlı yeni bir çağın başlangıcını nasıl temsil ettiğini ve sunduğunu anlamak ve görmek olacaktır. XMAGE için beklentiler ve meraklar çok yüksek, tüketicilere sunacağı haberleri hepimiz merak ediyoruz. Bir başka yeniliğin de yazılımla ilgili olabileceğini unutmayalım, yeni akıllı telefon HarmonyOS 3.0'a sahip olabilir ve kamera ile ilgili işlevlerin ve dolayısıyla yeni teknolojinin doğrudan suç ortağı olacaktır. İşletim sisteminin yeni sürümünün Mate 50 ile birlikte Avrupa'da da mı piyasaya sürüleceğini yoksa sadece Çin pazarına mı sunulacağını kim bilebilir?

Yazılıma (HarmonyOS), işlemcilere ve şimdi de kameralara gelince, Huawei giderek daha bağımsız bir şirket olmayı hedefliyor, rakiplerinin beklentilerini aşan ama her şeyden önce son kullanıcılar. Bir Türk atasözü şöyle der: "Boynuz kulağı geçer" ve kim bilir Huawei'nin gerçekten bu sonuca ulaşmayı hedefleyip hedeflemediğini.

 

 

Related Articles

Huawei Hakkında

Huawei Technologies Co. Ltd. veya kısa adıyla Huawei, merkezi Çin'in Shenzen şehrinde bulunan, Çin menşeli ve çok uluslu bir şirkettir. Huawei Technologies Co. Ltd. Huawei, 2012 yılı itibarıyla, Ericsson'u geçerek dünyanın en büyük ağ ve telekomünikasyon ekipmanı üreticisi konumuna gelmiştir.

Huawei Portal